سوالات متداول:

در خصوص سفارش محصولات:

در صورتیکه کالای مورد نظر از تأمین کنندگان معتبر داخلی قابل تأمین باشند، محدودیتی در این خصوص نیست و گروه صنعتی نیروژن تمام تلاش خود را میکند که در اسرع وقت کالای درخواستی خریداران محترم را تأمین و به ایشان اطّلاع رسانی نماید.

در سفارش کالاهای وارداتی برای آنکه هزینه های سربار قابل توجیه باشند لازم است شرایط زیر مد نظر قرار گیرد

قیمت حداقلی 2000 یورو برای کالاهای تا سقف 100 کیلوگرم،

قیمت حداقلی 5000 یورو برای کالاهای بین 100 تا 1000 کیلوگرم

قیمت حداقلی 10000 یورو برای کالاهای بیش از 1000 کیلوگرم

از آنجا که کسب رضایت خریداران یک اولویت مهم در نیروژن بوده و هست، کارشناسان این شرکت خود را موظّف میدانند پیش از ارسال سفارشات به مشتری آنها را مورد تست و بازرسی قرار دهند و گواهی بازرسی داخلی برای کالا صادر کنند. در صورتیکه موردی در بازرسی های انجام شده از چشم کارشناسان نیروژن مخفی مانده باشد میتوانید آن مورد را ظرف 24 ساعت از دریافت کالا به این مجموعه اطّلاع رسانی کنید تا اقدامات اصلاحی لازم و در صورت نیاز تعویض کالای ارسالی در این موارد انجام گیرد.

البته صدماتی که در صورت حمل نامناسب به کالا وارد شده باشد تحت این شرایط قابل پیگیری نیست و شرکت بیمه باربری در این خصوص مسئول رفع خسارت خواهد بود؛ با این وجود نیروژن تمام تلاش خود را برای عدم تضییع حقوق خریدار در چنین مواردی به کار خواهد بست.

تمام تلاش ما در گروه صنعتی نیروژن این است که چنین اتّفاقی نیفتد؛ با اینحال در صورت وقوع چنین اتّفاقی، ظرف 24 ساعت از زمان دریافت محصول، موضوع را به اطّلاع کارشناسان ما در نیروژن برسانید. احتمالاً از شما درخواست ارسال تصاویر و مستندات خواهد شد و تصاویر با تصاویری که از کالا پبش از ارسال گرفته شده است مطابقت داده میشود. اگر مشخّص گردد که مشکل در کالا پیش از ارسال وجود داشته است، بلافاصله اقدامات لازم برای رفع مشکل و در صورت نیاز تعویض کالا انجام خواهد شد.

در صورت صدمه دیدن کالا در حمل، مدارک جهت استفاده از بیمه باربری در اختیار خریدار محترم قرار خواهد گرفت.

تا زمانی که سفارش شما پردازش نهایی نشده باشد، امکان کم یا اضافه کردن محصولات در آن یا کلاً لغو سفارش وجود دارد. در صورتیکه سفارش پردازش نهایی شده باشد و هنوز مراحل ارسال آن انجام نشده باشد میتوانید با کارشناسان نیروژن در خصوص امکان تغییر در سفارش صحبت کنید. لغو بعضی از کالاها در این مرحله ممکن است مشمول هزینه باشد.

برای کالاهای موجود، سفارش ها معمولاً ظرف 1 روز پردازش و 1 روز پس از پردازش برای ارسال آماده میشوند و پس از این دو روز کاری، زمان ارسال وابسته به زمان اعلامی از سوی شرکت های حمل و نقل کالا خواهد بود.

در مورد سفارشات خارجی، در صورتی که کالا روتین و آمادۀ تحویل در کشور سازنده باشد، معمولاً تحویل داخلی ظرف 2 ماه انجام میگیرد، اما در خصوص کالاهای غیر روتین و سفارشی، مدّت 5 یا 6 ماه بابت سفارش گذاری و ساخت به مدّت مذکور اضافه خواهد شد.

در مورد کالاهای روتین که به صورت آماده در بازار خارجی وجود دارند، معادل 50 درصد مبلغ توافق شده به عنوان پیش پرداخت اخذ و مابقی در زمان انتقال کالا به داخل ایران از خریدار اخذ و کالا به خریدار تحویل میشود.

در صورتیکه پس از انجام مراحل مشخّص گردد که مبادی قانونی اجازۀ ورود کالای سفارش داده شده را نمی دهند، موضوع به خریدار اطّلاع رسانی و عین مبلغ پیش پرداخت به خریدار عودت میگردد. در صورتیکه عودت وجه ظرف یک ماه از دریافت پیش پرداخت اتّفاق بیفتد، وجه دریافتی عیناً به خریدار مسترد میگردد. در صورتیکه عودت وجه بیش از یک ماه به طول بیانجامد، خسارتی معادل سود کوتاه مدّت مصوّب بانکی به عنوان خسارت به خریدار پرداخت خواهد شد. گروه صنعتی نیروژن تضمین میکند که از زمان اطّلاع از عدم امکان ورود کالا تا زمان بازپرداخت وجه خریدار بیش از 10 روز فاصله نیفتد.

در مورد کالاهای سفارشی ساز، 70 درصد مبلغ مورد توافق به عنوان پیش پرداخت برای سفارش گذاری اخذ و 30 درصد باقیمانده در زمان ورود کالا به ایران اخذ خواهد شد.

در صورت عدم امکان ورود کالا به ایران، مطابق بند فوق عمل خواهد شد

در خصوص خرید محصولات:

ما در نیروژن تمام تلاش خود را میکنیم که قیمت و موجودی محصولات سایت را به روز نگه داریم. اما باید توجّه داشت که گروه صنعتی نیروژن محصولاتش را تنها در وبسایت niroogen.com عرضه نمیکند و تخصیص تعدادی از کالاها به پروژه های جاری ممکن است با کمی وقفه در سایت ثبت شود. در صورتی که چنین اتّفاقی بیفتد نهایت تلاشمان را خواهیم کرد که از شرکای تجاری معتبر خود کسری را برطرف کنیم اما در صورتیکه تأمین آن ممکن نباشد، ضمن عذرخواهی این موضوع به خریدار اطّلاع رسانی خواهد شد.

به دلیل ارزی بودن منشأ تأمین اغلب محصولات سایت، در صورتیکه قیمت ارز تغییر ناگهانی کند یا سازندگان ایرانی بدون اطّلاع قبلی اقدام به افزایش قیمت محصولاتشان کنند، تغییر قیمت محصولات به خریدار اطّلاع رسانی خواهد شد و فقط در صورتیکه خریدار با قیمت جدید موافقت کند، خرید قطعی تلقّی خواهد شد، در غیر این صورت ظرف 48 ساعت مبلغ پرداختی به خریدار عودت داده می شود.

گروه صنعتی نیروژن از سازندگان اصلی یا معتبرترین تأمین کنندگان بین المللی کالاهای خود را تأمین میکند و به همین دلیل هیچ نگرانی ای در خصوص اصالت کالاهای خریداری شده از نیروژن نداشته باشید

در گروه صنعتی نیروژن همواره سعی بر این است که کالاهای معتبر با یک سود عادلانه و قیمت تمام شدۀ مطلوب به خریداران محترم ارائه گردد و در صورت امکان اعمال تخفیف قیمت، تخفیف بر روی سایت نمایش داده شود. اما در صورتیکه سفارش شما عمده و یا شامل چندین کالاست میتوانید با کارشناسان فروش ما در گروه صنعتی نیروژن تماس داشته باشید تا با براورد بهترین قیمت، رضایت شما را در خصوص قیمت تمام شده جلب کنند.

پارامترهای زیاد و متنوّعی هستند که در تعیین ارزش یک کالا مؤثّر میباشند و بسیاری از خریداران، نسبت به بخش عمده ای از این پارامترها آگاهی لازم را ندارند. مهمترین عاملی که میتواند قیمت دو کالای کاملاً مشابه را متفاوت کند، زمان تولید است. شما ممکن است کالایی که بیش از 5 سال در انبار مانده است را نزدیک به 30 درصد زیر قیمت کالایی که تولید جدید است خریداری کنید اما این قیمت پایینتر در هزینه های تعمیر و نگهداری که سریعتر برای کالاهای انباری بروز میکند خود را نشان خواهد داد. در صورتیکه کالایی در موجودی نیروژن نیز به مدّت طولانی انبار شده باشد، نیروژن نه تنها خود را متعهّد میداند که این موضوع را به اطّلاع خریدار برساند که تعدیل قیمتی مقدور را در خصوص آن کالا اعمال خواهد کرد.

شاید برای بسیاری از خریداران قابل هضم نباشد که در دو الکتروموتور ظاهراً مشابه، تغییری مثلاً در کلاس انرژی یا سرویس فکتور یا نوع بیرینگ میتواند تفاوت قیمت 50 درصدی در قیمت تمام شدۀ کالا ایجاد کند.

علاوه بر مسائل مطرح شده، بسیاری از همکاران محترم برای اینکه فروش از کانال آنها انجام شود، مثلاً از 1 درصد سود تخفیف 3 یا 4 درصدی که به همکار داده میشود میگذرند و قیمت اندکی پایینتر از نیروژن اعلام میکنند. در این موارد اختیار با خریدار محترم خواهد بود که خرید را مستقیم از نیروژن انجام دهد و از پشتیبانی فنّی و مشاوره تخصّصی کارشناسان ما در نیروژن بهره بگیرد یا کالا را اندکی ارزانتر و از مسیر بازار تهیه کند.

در مورد هر کالایی، استفادۀ صحیح و اصولی از کالا نقش مهمی در امکان استفاده از سرویس گارانتی و ضمانت دارد و در مورد کالاهای تخصّصی، این موضوع از اهمیت بالاتری برخوردار خواهد بود. برای کالاهای ایرانی که خدمات گارانتی منطبق بر گارانتی ارائه شده از سوی سازندۀ ایرانی است اما برای کالاهای وارداتی، ضمانت در خصوص بروز ایراداتی که مربوط به اشکال در تولید محصول باشند 6 ماه برای خریداران عمومی و 12 ماه برای خریدارانی است که از متخصّصان نیروژن برای نظارت بر نصب و راه اندازی تجهیزات خریداری شده بهره گرفته باشند. برای اطّلاع از هزینه های خدمات کارشناسان این مجموعه میتوانید با شماره های این مجموعه تماس بگیرید و یا درخواست خود را در سایت ثبت بفرمایید

شما میتوانید تا پیش از نهایی شدن سفارش که معمولاً یک روز پس از درخواست خرید انجام میشود، سفارش خود را لغو کنید و در صورت پرداخت هزینه، وجه پرداختی ظرف 48 ساعت به حسابتان عودت خواهد شد. در صورت نهایی شدن سفارش به دلیل انجام اقداماتی که برای جابجایی جنس در انبار انجام میگیرد و به دلیل وزن بالای تجهیزات مشمول هزینه است، 3 درصد از مبلغ پرداختی یا 4،000،000 ریال، هر کدام کمتر باشد از مبلغ پرداختی کسر و مابقی به خریدار عودت داده میشود. به دلیل حسّاسیت بالای تجهیزات برقی و علاوه بر آن مشکلاتی که در زمینۀ موجودی انبار بروز میکند، امکان عودت جنس پس از ارسال به خریدار وجود ندارد.